"Веселися горо святая..." Вшановування нашої святині - 2019

.

В день, коли Православною Церквою звершується особливе святкування на честь Святогорської Зимненської ікони Пресвятої Богородиці у нашій обителі відбулись святкові урочистості.

Напередодні ввечері митрополит Павел звершив всенічне бдіння, а в сам день свята Божественну Літургію в співслужінні: Намісника Почаївської Лаври митрополита Почаївського Володимира, митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима, митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира, митрополита Ніжинського і Прилуцького Климента, єпископа Дубенського Пимена, а також численного духовенства.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до всіх, хто молився, зі словом проповіді, в якому сказав: «Сьогодні, дорогі браття і сестри, ми покликані на бенкет віри святим благочестивим сімейством Іоакима і Анни, бо Господь сотворив їм велику милість. Господь дарував їм прощення гріхів і позбавив від “ганьби бесчадства”. Господь завжди бажає нам нашого спасіння, Він постійно показує нам той шлях, по якому ми повинні йти. Цей шлях пройшли і святі Іоаким і Анна і отримали велику радість і нагороду. Ми часто не готові йти по шляху, вготованому нам Господом, ми не готові стерпіти, зрозуміти, іноді навіть опираємося йому. Але Христос не залишає свого творіння і невпинно дбає про нас. Господь чує всі наші молитви за винятком тих, в яких ми просимо для когось біди і горя, і Він допомагає нам пройти цей життєвий шлях, на якому нам головною Помічницею була і буде завжди Пресвята Богородиця!»

Далі владика Павел розповів про історію Зимненської ікони Пресвятої Богородиці, а також про ті чудеса, які відбувалися і продовжують звершуватися від цього образу, після чого продовжив: «Кожна ікона Пресвятої Богородиці є чудотворною, тому що перед на hentai porn ми один і той же лик, але ми самі повинні задати собі питання: а як ми молимося? Як ми видобуваємо джерело цієї благодаті Святого Духа, так як благодать невпинно сходить від цих чудотворних ікон: зі сльозами або з гордістю, з покаянням або зі зневагою? Про це повинні задуматися всі ми. Нехай за молитвами Пресвятої Діви Господь невпинно зміцнює нас, дарує нам мир душевний, зміцнює нас в тілесному здоров’ї, нехай Господь пошле довгоочікуваний мир і в нашу країну і всіх нас приведе до тихої пристані Царства Небесного!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії був звершений хресний хід з чудотворною Зимненською іконою Пресвятої Богородиці, після чого владика Павел передав всім вітання і благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, а також подякував архіпастирям і духовенству, які співслужили, за молитви і привітав всіх «…з великим торжеством Волинської землі і всієї Православної Церкви».

Особливі слова вітання митрополита Павла були адресовані матінці-ігумені Стефані і сестрам святої Зимненської обителі, які несуть тут свій послух. На завершення владика Павел привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

0012

0001

0002

0003

0004

0005

0006

0007

0008

0009

0010

0011

0013

0014

0015

0016

0017  0018

0019

0020

0024

0023

0022

0021