ВАРЛААМА СВЯТОГО ВШАНОВУЄМО - 2018

.

2 грудня у неділю 27-му після П'ятидесятниці та з нагоди Престольного свята у честь Преподобного Варлаама, ігумена Печерського у Зимненській обителі було звершено воскресну Божественну Літургію.

Після Святої Євхаристії, духовенство, сестри та прихожани обителі молились за Святковим Молебнем у печерному храмі на честь Преподобного Варлаама.

ВІХИ ІСТОРІЇ: Печери Зимненської обителі ваблять паломників своєю таємничістю. Проте, найперше це – святе місце. Саме тут оселилися перші подвижники Святої гори, пізніше печери стали місцем молитовного усамітнення та вічного упокоєння святогорських монахів. Тут молилися преподобний Варлаам Києво-Печерський, святителі Стефан та Амфілохій Володимир-Волинські, преподобний Нифонт(згодом єпископ Новгородський) та безліч інших святих подвижників, імена яких не зберегла історія.

У радянські часи святогорські печери, як і весь монастир, зазнали нищівної руйнації. З відродженням обителі було розчищено і печери. Під час реставраційних робіт було знайдено людські останки – поховання древніх подвижників. Їх з честю помістили в окремій аркасолії, перед якою горить невгасима лампада.

Від входу з півночі на південь під Успенським собором йде найдовший коридор, паралельно ньому із західної сторони тягнеться інший, що закінчується печерним храмом. Ці два коридори з'єднуються на початку безпосередньо між собою, а в кінці, перед храмом – перпендикулярним проходом. Загальна протяжність печер сягає понад 70 м.

Закінчуються печерні коридори храмом в ім'я преподобного Варлаама, ігумена Києво-Печерського, храм невеликий, розміщений на глибині біля 6 м. Іконостас церкви виготовлено з білого мармуру, його прикрашають ікони Христа-Спасителя, Пресвятої Богородиці та преподобного Варлаама.

В склепінні печерної церкви є вентиляційний отвір, який у вигляді невеликого куполу, увінчаного хрестом виходить на внутрішній монастирський двір.

IMG 9840

IMG 9842

IMG 9844

IMG 9849

IMG 9856

IMG 9863

IMG 9866

IMG 9873

IMG 9888