Печери Зимненської обителі

Печери Зимненської обителі ваблять паломників своєю таємничістю. Проте, найперше це – святе місце. Саме тут оселилися перші подвижники Святої гори, пізніше печери стали місцем молитовного усамітнення та вічного упокоєння святогорських монахів. Тут молилися преподобний Варлаам Києво-Печерський, святителі Стефан та Амфілохій Володимир-Волинські, преподобний Нифонт(згодом єпископ Новгородський) та безліч інших святих подвижників, імена яких не зберегла історія.

У радянські часи святогорські печери, як і весь монастир, зазнали нищівної руйнації. З відродженням обителі було розчищено і печери. Під час реставраційних робіт було знайдено людські останки – поховання древніх подвижників. Їх з честю помістили в окремій аркасолії, перед якою горить невгасима лампада.

Вхід до зимненських печер знаходиться поруч з древнім Свято-Троїцьким храмом. Печерний комплекс складається з трьох вулиць-коридорів та підземного храму.

Від входу з півночі на південь під Успенським собором йде найдовший коридор, паралельно ньому із західної сторони тягнеться інший, що закінчується печерним храмом. Ці два коридори з'єднуються на початку безпосередньо між собою, а в кінці, перед храмом – перпендикулярним проходом. Загальна протяжність печер сягає понад 70 м.

Закінчуються печерні коридори храмом в ім'я преподобного Варлаама, ігумена Києво-Печерського. Присвячення храму не випадкове – адже саме у Зимненському монастирі преп. Варлаам помер, повертаючись з Константинополя, і саме тут – у печерах його було поховано, до перенесення мощей у Києво-Печерську лавру.

Печерний храм невеликий, розміщений на глибині біля 6 м. Іконостас церкви виготовлено з білого мармуру, його прикрашають ікони Христа-Спасителя, Пресвятої Богородиці та преподобного Варлаама.
В склепінні печерної церкви є вентиляційний отвір, який у вигляді невеликого куполу, увінчаного хрестом виходить на внутрішній монастирський двір.

Печери зимненської обителі щоденно відкриті для відвідування паломниками та екскурсіями. В храмі прп. hentai porn Варлаама регулярно звершуються богослужіння

проте, Зимненські печери вкривають ще багато таємниць, адже нині відкрито лише частину древнього підземного комплексу, інша ще чекає на дослідження.

Свято-Троїцький храм

Храм в ім'я Святої Трійці – є найдревнішою кам'яною спорудою Зимненської обителі. За переданням, цю церкву збудував сам рівноапостольний князь Володимир, заснувавши тут монастир. Дослідники підтверджують цю гіпотезу, датуючи храм ХІ століттям. Церква має форму ротонди, що свідчить про її древність та оборонне значення.

Успенський собор

Успенський собор є головною домінантою архітектурного ансамблю Святогорської обителі та її головним храмом. Ця древня святиня, що прикрашає своїм виглядом волинські краєвиди на багато кілометрів навкруги, чимало бачила на своєму віку. Часи розквіту і благоденства змінялися руїною та запустінням. Храм прикрашали золотом і розстрілювали з гармат, в ньому звершували богослужіння і влаштовували склади та стайні. Попри все, він вистояв, і нині гордо височіє цей білокамінний храм на Святій горі, стрімко підносячи у небесну блакить свої золоті куполи.